Okulumuz Uluslararası Güvenli İnternet Sertifikasında ALTIN ETİKETE (Gold Label) yükseldi.

Okulumuz Uluslararası Güvenli İnternet Sertifikasında ALTIN ETİKETE (Gold Label) yükseldi.

 Okulumuz, Avrupa çapında bir akreditasyon ve destek hizmeti olan "Uluslararası Güvenli İnternet Sertifikası(eSafety Label) Etiketi" almak için başvurduğu süreci  "ALTIN ETİKET (Gold Label) " alarak tamamladı.

Uluslararası bir kuruluş tarafından geçerliği olan bir değerlendirme neticesinde elde ettiğimiz  "ALTIN ETİKET (Gold Label)" okulumuza uluslararası platformlarda öncelik ve prestij kazandırmıştır.

"The eSafety Label(Uluslararası Güvenli İnternet Sertifikası" etiketi, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, Avrupa'nın 34 ülkesinin eğitim bakanlıklarının üye olduğu "Avrupa Okul Ağı(European Schoolnet)" tarafından veriliyor. 2012 yılından bu yana verilen değerlendirme etiketinin amacı, başvuru yapan okullar ve öğrencileri internetin zararlarından korumak. Okulların kendi çevrim içi güvenlik altyapılarını, politikalarını ve uygulamalarını ulusal ve uluslararası standartlara göre gözden geçirmek imkânı buldukları başvuru sürecinin sonucunda elde edilen puana göre altın, gümüş ya da bronz etiket verilerek okulların güvenli internet kullanımı tescillenmiş oluyor.

Başvuru sürecinin sonucunda elde edilen puana göre "ALTIN ETİKET (Gold Label) " alarak okulumuzun güvenli internet kullanımı tescillenmiş oluyor.Okulumuz olarak bizler de, çevrimiçi güvenlik(e-Güvenlik) politakası oluşturması ve tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin bu konuda bilgilendirilerek internet ortamında uğrayabilecekleri zararlar ve karşılaşabilecekleri riskler konusunda farkındalıklarının artırılmasına önem veriyoruz. 

22.12.2020 482

22-12-202022-12-2020